Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Policja podsumowała wakacje 2020

Policja podsumowała wakacje na polskich drogach i wodach. Także z "alkoholowego" punktu widzenia.

Policyjne statystyki pokazują, że w lipcu i sierpniu 2020 roku doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych (5 387), niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W wypadkach zginęło 482 osób, rannych zostało 6 242 osób.

W wakacje 2020 roku także nieznacznie spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Polska Policja zatrzymała 22 030 osób, które kierowały pod wpływem alkoholu. W 2019 roku było to 22 137 osób.

Kontrole trzeźwości odbywały się nie tylko na drogach, ale także na wodzie. W okresie minionych wakacji polska Policja zorganizowała ponad 4 260 patroli wodnych, w których pełniło służbę ponad 7 680 policjantów. Podobnie jak drogówka także wodniacy byli wyposażeni w alkomaty.


Obok kontroli trzeźwości policja wodna prowadziła równolegle kolejny rok kampanię społeczną "Pływam bez promili" (grafia: Policja)

"Celem kampanii jest rozpowszechnienie wiedzy o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się z kąpielą, pływaniem i uprawianiem sportów na obszarach wodnych po spożyciu alkoholu. Aby wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek i stosować się do kilku prostych zasad. Najważniejszą z tych zasad bezpieczeństwa jest zachowanie bezwzględnej trzeźwości!" - przeczytać można w komunikacie Policji.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się