Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Policja podsumowała wakacje 2020

Policja podsumowała wakacje na polskich drogach i wodach. Także z "alkoholowego" punktu widzenia.

Policyjne statystyki pokazują, że w lipcu i sierpniu 2020 roku doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych (5 387), niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W wypadkach zginęło 482 osób, rannych zostało 6 242 osób.

W wakacje 2020 roku także nieznacznie spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Polska Policja zatrzymała 22 030 osób, które kierowały pod wpływem alkoholu. W 2019 roku było to 22 137 osób.

Kontrole trzeźwości odbywały się nie tylko na drogach, ale także na wodzie. W okresie minionych wakacji polska Policja zorganizowała ponad 4 260 patroli wodnych, w których pełniło służbę ponad 7 680 policjantów. Podobnie jak drogówka także wodniacy byli wyposażeni w alkomaty.


Obok kontroli trzeźwości policja wodna prowadziła równolegle kolejny rok kampanię społeczną "Pływam bez promili" (grafia: Policja)

"Celem kampanii jest rozpowszechnienie wiedzy o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się z kąpielą, pływaniem i uprawianiem sportów na obszarach wodnych po spożyciu alkoholu. Aby wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek i stosować się do kilku prostych zasad. Najważniejszą z tych zasad bezpieczeństwa jest zachowanie bezwzględnej trzeźwości!" - przeczytać można w komunikacie Policji.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło