Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Mistrzowskie alkomaty na piłkarskie mistrzostwa

Przed nami cały miesiąc pełen piłkarskich emocji! Już 14 czerwca 2024 roku zaczynają się bowiem Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024, w skrócie EURO 2024. Przed nami 51 pasjonujących meczy piłkarskich, czyli 51 okazji do kibicowania. Także, jak pokazuje kibicowska praktyka, nierzadko przy alkoholu.

EURO 2024 w Niemczech

Siedemnasty już turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn odbędzie się tym razem tuż za naszą zachodnią granicą, czyli w Niemczech. Niemcy będą gospodarzem turnieju po raz trzeci w swojej historii.

Na rozgrywkach EURO 2024 zmierzy się 24 zespołów z całej Europy. Mecze odbywać się będą na 10 stadionach (Berlin, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt nad Menem, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolonia, Lipsk, Monachium i Stuttgart).

Pierwszy, inauguracyjny mecz odbędzie się 14 czerwca 2024 w Monachium. Ostatni, finałowy mecz o puchar odbędzie się zaś 14 lipca 2024 na historycznym Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Mecze polskiej reprezentacji

W rozgrywkach udział brać będzie także Polska. Reprezentacja Polski znalazła się w Grupie D, wraz z reprezentacjami Austrii, Francji oraz Holandii. Mimo, że jest to niełatwa grupa mamy nadzieję, że Polska wyjdzie ze swojej grupy (nasze mecze fazy grupowej poniżej) i dojdzie aż do finałów!

Termin

Mecz

Lokalizacja

2024-06-16 godz. 15:00

Polska - Holandia

Hamburg

2024-06-21 godz. 18:00

Polska - Austria

Berlin

2024-06-25 godz. 18:00

Polska - Francja

Dortmund

Sklep internetowy z alkomatami Alkotester.pl, podobnie jak reszta polskich kibiców, marzy po cichu nawet o europejskim mistrzostwie dla Polski!

51 meczy to 51 okazji do kibicowania

W sumie w ramach EURO 2024 odbędzie się aż 51 meczy! To niewątpliwe znakomite okazje do spotkań z rodziną, znajomymi lub innymi kibicami piłki nożnej. W domu przed telewizorem, w pubach i lokalach czy też na świeżym powietrzu – np. na działkach, na grillu lub w dedykowanych strefach kibiców.

Po kibicowaniu, podczas którego pojawia się alkohol, warto jednakże upewnić się, czy można wsiąść do auta lub innego pojazdu mechanicznego. Po każdym meczu, a nawet dnia następnego (np. jadąc do pracy).

Limity alkoholu w Polsce i Niemczech

Dla wszystkich kibiców-kierowców w Polsce i wybierających się do Niemiec na mecze sklep internetowy z alkomatami Alkotester.pl przypomina limity alkoholu na drogach w obu krajach.

Podobnie jak w Polsce, także w Niemczech, prowadzanie „na podwójnym gazie” jest zabronione i surowo karane. Mimo, że Niemcy i Polska są razem w Unii Europejskiej, to kwestia jazdy po alkoholu i odpowiedzialności za nią uregulowana została u obu krajach nieco odmiennie.

W dużym skrócie limit alkoholu w Polsce dla kierowców wynosi 0,2 promila, zaś w Niemczech wynosi 0,5 promila, z wyłączeniem:
• „młodych” kierowców: - do 21 roku życia, - niedoświadczonych z prawem jazdy krócej niż 2 lata,
• kierowców zawodowych.

Dla kierowców zawodowych i nowicjuszy za kółkiem w Niemczech obowiązuje bezwzględnie poziom 0,0 promila!

Kierowca

stary”

młody”

zawodowy

Niemcy

0,5‰

0,0‰

0,0‰

Polska

0,2‰

0,2‰

0,2‰

To ważne przypomnienie szczególnie dla kierowców prężnej polskiej branży transportowej, dla której Niemcy to ważny rynek. Niejeden z nich będzie oglądać w czasie wypoczynku mecze na parkingach ciężarówek.

W Polsce przekroczenie limitu 0,2‰ alkoholu w krwi kierowcy traktuje się jako wykroczenie (stan po spożyciu). Powyżej 0,5‰ to w Polsce już zawsze przestępstwo (stan nietrzeźwości).

Promile

Stan kierowcy

Przewinienie

0 – 0,2 ‰

-

-

0,2 – 0,5 ‰

po spożyciu

wykroczenie

powyżej 0,5 ‰

nietrzeźwość

przestępstwo

W Niemczech poziom 0,5-1,1‰ to wykroczenie lub przestępstwo – w zależności od decyzji sądu. Powyżej 1,1‰ zawsze przestępstwo.

W kwestiach alkoholu nie ma co liczyć na pobłażliwość zarówno polskiej, jak i niemieckiej policji. W przypadku otrzymania mandatu lub grzywny w Niemczech warto je uregulować. Od 2013 roku w ramach Unii Europejskiej możliwe jest bowiem transgraniczne ściganie zagranicznych sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych. Niemiecki wymiar sprawiedliwości chętnie korzysta z tej możliwości i kara dosięgnie kierowcę także w Polsce.

W Niemczech, analogicznie jak w Polsce, na straży trzeźwości w ruchu drogowym stoi przede wszystkim Policja (niem. Polizei), dokładniej mówiąc jej pion zwany popularnie drogówką (niem. Verkehrspolizei/Autobahnpolizei). Niemiecka kontrola drogowa przebiega bardzo podobnie do polskiej. Niemieccy policjanci mogą w każdej chwili sprawdzić zarówno kierowcę (trzeźwość, prawo jazdy) jak i pojazd wraz z jego wyposażeniem.

Mistrzowskie alkomaty od Alkotester.pl

Jak pokazują statystyki z Polski i Niemiec prowadzenie po alkoholu stanowi niestety nadal jedną z głównych przyczyny wypadków drogowych w obu krajach.

Alkomat to fizyczne urządzenie elektroniczne służące do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Tylko sprawdzony alkomat pewnej marki da nam jednoznaczną odpowiedź, czy możemy już prowadzić czy też nie. Wystarczy dmuchnąć w alkomat i po kilku sekundach wiemy, czy (już) jesteśmy trzeźwi.

Większość alkomatów oferowanych przez Alkotester.pl wyposażona jest w elektrochemiczną technologię pomiaru. To ta sama technologia stosowana w profesjonalnych alkomatach polskiej i niemieckiej policji. Alkomaty w ofercie Alkotester.pl są nierzadko liderami niezależnych zestawień wyprzedzając konkurencję. Warto zatem wybrać jeden z aż kilkudziesięciu oferowanych alkomatów kilku czołowych marek: PROMILER, AlcoForce, GTX lub PRO-X. Większość z nich (tzw. alkomaty osobiste) ma małe rozmiary, zmieści się bez problemu w kieszeni. Po wygodnym zakupie online alkomat dotrze we wskazane miejsce już nawet następnego dnia. Tuż przez wysyłką do Klienta alkomat jest kalibrowany, co gwarantuje jego poprawność wskazań zaraz po rozpakowaniu z pudełka. Oferowane przez nas alkomaty mają wymienne ustniki, dzięki czemu możliwa jest higieniczna kontrola trzeźwości nawet u kilku osób.

Warto być zatem odpowiedzialnym i trzeźwym kierowcą, także podczas gooorącego czasu piłkarskich zmagań. Bezpiecznego kibicowania życzy Alkotester.pl Polska gooola!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się