Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Dzień Ojca 2024

W niedzielę 23 czerwca 2024 roku przypada kolejny Dzień Ojca, czyli święto wszystkich ojców. To dzień w którym dziękujemy swoim ojcom za ich trud w wychowaniu, codzienną troskę oraz bezwarunkową miłość.


Dzień Ojca ustanowiony został w 1910 roku. Na pomysł tego dnia po raz pierwszy wpadła Sonora Smart Dodd, która chciała uhonorować swojego ojca, Williama Jacksona Smarta, weterana wojny secesyjnej. Jego żona zmarła przy porodzie szóstego dziecka, a pan Smart samotnie wychowywał noworodka i pozostałą piątkę dzieci na farmie w stanie Waszyngton w USA. Pani Dodd chciała w ten sposób podkreślić siłę i bezinteresowność, jaką jej ojciec okazał swoim dzieciom.


Początkowo Dzień Ojca miał charakter lokalny. Z czasem jego obchody rozprzestrzeniły się na całe USA, następnie zaś na inne kraje na świecie.

Dzień Ojca w Polsce

W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest od 1965 roku. Incytatorem jego świętowania w naszym kraju był Express Ilustrowany - ukazujący się do dziś łódzki dziennik.


W zależności od kraju i regionu Dzień Ojca obchodzony jest w różne dni. W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest zawsze 23 czerwca.


Dzień Ojca uzupełnia podobne uroczystości honorujące najbliższych członków rodziny, takie jak Dzień Matki, Dzień Babci czy też Dzień Dziadka.

Alkomat jako prezent na Dzień Ojca

W Dzień Ojca składamy naszym ojcom życzenia, miło spędzamy z nimi wspólny czas oraz obdarowujemy ich upominkami lub prezentami.


Naszym zdaniem idealnym pomysłem na prezent na Dzień Ojca stanowić może alkomat. Alkomat to małe elektroniczne urządzenie, które szybko i pewnie zbada poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie, które zabrać można ze sobą do kieszeni.


Wychodzimy z założenia, że wielu z ojców to bowiem odpowiedzialni kierowcy, często także dla całej swojej rodziny. Z drugiej strony chcą oni uczestniczyć w życiu towarzyskim, także wydarzeniach przy którym nie stroni się od alkoholu. Alkomat to zatem prezent dopasowany do stylu życia wielu ojców.


W ofercie sklepu internetowego Alkotester znaleźć można kilkadziesiąt alkomatów kilku czołowych marek jak PROMILER, AlcoForce, GTX czy też PRO-X. Jest w czym wybierać.


Przypominamy, że w Polsce, podobnie jak w innych krajach świata, kierowanie pojazdem po alkoholu jest zabronione. Alkohol to substancja psychoaktywna silnie wpływająca na koncentrację i zachowanie się człowieka. Nic dziwnego, że jest jedną z głównych przyczyn wypadków samochodowych.


Jazda pojazdem „na podwójnym gazie” stanowi zgodnie z polskim prawem wykroczenie (0,2 - 0,5 ‰) lub przestępstwo (powyżej 0,5 ‰) - w zależności od ilości alkoholu w organizmie. Wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami prawnymi, z więzieniem oraz (od niedawna) konfiskatą auta lub jego równowartości włącznie.

Podziękowania dla ojców

Jako Alkotester.pl, specjalistyczny sklep internetowy z alkomatami, włączamy się w obchody nadchodzącego Dnia Ojca.


Składamy wyrazy uznania dla ojcowskiego zaangażowania. Doceniamy odpowiedzialnych ojców.


Życzymy ojcom wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i dalszego bezpiecznego ojcostwa.


Dziękujemy im za wszystko.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się