Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Dlaczego alkomat pokazuje flo | poznaj komunikaty PROMILERA

Spis treści:

  1. 1. Po co w urządzeniach PROMILER komunikaty?
  2. 2. FLO – co oznacza?
  3. 3. Najpopularniejsze komunikaty w alkomatach

Posiadając alkomat marki PROMILER i nie tylko, można nierzadko spotkać się z komunikatem o treści FLO. Wiele osób, które wcześniej nie miały styczności z tego typu urządzeniami, może zmartwić. Czy jednak rzeczywiście jest się czego bać? Co oznacza komunikat FLO, a także inne popularne komunikaty, które można rzadziej lub częściej spotkać?

Po co w urządzeniach PROMILER komunikaty?

Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista. Celem jest przekazanie informacji o stanie alkomatu użytkownikowi. Komunikacja urządzenia z człowiekiem odbywa się zazwyczaj za pomocą wizualizacji krótkiego połączenia liter i cyfr na ekranie wraz z sygnałem dźwiękowym. Powiadomienie ujawniające się na ekranie jest tak naprawdę skrótem angielskiego słowa — dla przykładu FLO (FLOW), Er (error), Out (out), bAT (battery). Obcojęzyczne znaczenie wynika z faktu, że język angielski jest najbardziej uniwersalnym językiem świata — ułatwia to rozeznanie informacji dla użytkowników nie tylko z naszego kraju.

FLO – co oznacza?

We większości alkomatów komunikat FLO (ang. flow) jest jednym z najpopularniejszych, jaki możemy spotkać. Nie ma to jednak zazwyczaj, żadnego związku z wadą urządzenia bądź jego uszkodzeniem, choć oczywiście jeżeli pojawia się on pomimo odpowiedniego korzystania z alkomatu, może to świadczyć o jakimś defekcie. Może to być na przykład rozkalibrowanie lub uszkodzenie czujnika przepływu, czasem w alkomatach półprzewodnikowych pojawia się on przy zbyt słabej baterii.

W przypadku komunikatu FLO jednak, powód jest najczęściej kompletnie inny i dość prozaiczny.

W znacznej większości przypadków, jeżeli alkomat pokazuje FLO, oznacza to, iż użytkownik wykonał pomiar w nieodpowiedni sposób. Jest to bowiem komunikat informujący o błędzie związanym z przepływem próbki powietrza. Czujnik alkomatu, przekazuje nam informacje, że wystąpił zbyt duży spadek ciśnienia podczas pobierania próbki powietrza. W praktyce oznacza to, że podczas badania zabrakło nam tchu lub też dmuchaliśmy za słabo.

Najpopularniejsze komunikaty w alkomatach

bAT

Komunikat bAT nie powinien nas specjalnie martwić – nie oznacza on żadnego uszkodzenia alkomatu. Będzie on jednak niemożliwy do użycia, gdyż ten błąd informuje o wyczerpaniu się baterii, które w zależności od modelu musimy wymienić bądź naładować.

b

Komunikat o dość krótkiej nazwie „b” najczęściej odnosi się do stanu baterii. To właśnie dlatego temu komunikatowi najczęściej towarzyszą kreski, które odzwierciedlają obecny stan baterii alkomatu. Oczywiście trzy kreski informują nas, iż alkomat jest w pełni naładowany, dwie oznaczają, iż stopień naładowania jest średni, zaś jedna kreska to ostrzeżenie, iż poziom baterii jest niski.

Out

Ten komunikat informuje nas po prostu o tym, iż alkomat przeszedł w stan spoczynku, czyli po prostu się wyłącza. Najczęściej dzieje się to po upływie wcześniej ustalonego czasu – w większości alkomatów ten limit jest ustawiony na około 20 sekund.

Er2

Błąd o treści Er2, tak samo jak bliźniacze mu Er1 czy Er3, to komunikat, który powinien nas niestety mocno zmartwić. Najczęściej bowiem sygnały wysyłane do nas przez alkomat są wyłącznie kwestiami informacyjnymi i nie wiążą się z jakimiś defektami. W tym przypadku jest jednak inaczej, a Er2 oznacza nieokreślony błąd krytyczny, po którym alkomat się wyłączy. W tym wypadku niestety nie pozostaje nam nic innego, jak oddanie naszego alkomatu do specjalistycznego serwisu.

t.Lo

Komunikat t.Lo informuje nas o tym, iż temperatura otoczenia jest zbyt niska, by można było wykonać pomiar. Każde urządzenie elektroniczne posiada określony przedział temperatury, w którym może poprawnie działać. Jeżeli więc chcemy skorzystać z alkomatu, musimy przenieść się w cieplejsze miejsce i spróbować ponownie.

t.Hi

Komunikat t.Hi jest bliźniaczy w porównaniu do t.Lo. Tym razem jednak mówi on nam o tym, iż temperatura otoczenia jest za wysoka i jeżeli chcemy skorzystać z alkomatu, musimy przejść w chłodniejsze miejsce.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zaloguj się najpierw.

Zaloguj się